24 Nisan 2013 Çarşamba

Çok Uzaklardan, Patnos'tan Kağıt Ponponlarla 23 Nisan Çoşkusu

Geçen hafta kağıt ponponların yapımıyla ilgili bir post yapmıştım. Bu postta hem yapılışını hem de birçok yerde kullanıldığından bahsetmiştim ki benim aklıma gelmeyeni Aynur Öğretmen minikleriyle beraber yaptı. 

Aynur bana blogumun kazandırdığı arkadaşlarımdan biri:) Blogumdaki yazılarımı okuduktan sonra bana facebooktan mesaj atarak ulaşmıştı sonrasında arkadaşlığımız devam etti. Kilometrelerce uzakta da olsak samiyetini buralardan en içten şekilde hissettiğim özverili, değerli bir öğretmen kısa bir süre öncesine kadar da meslektaşımdı.


Ağrı Patnos İMKB İlkokulu'ndaki minik öğrencileriyle 23 Nisan için sınıflarını süslemişler ve o minik eller renk renk birbirinden güzel kağıt ponponlar yapmışlar. Bir de bizim için poz vermişler. Yerim ben onları ya:)))


,

 

Biliyorum ki bu postun yayınlanmasını bekliyorlar:) Ben buradan onlara kocaman öpücükler gönderiyorum. Gözlerinizdeki o pırıltı hiç sönmesin inşallah. Bayramınız kutlu olsun. Aynur Öğretmene, eşine ve onlar gibi nice emek veren, özveriyle nice öğrenciler yetiştiren öğretmenlerime de herkes adına teşekkür ediyorum.

Ayyy yerim ben size ya valla :)))) Çok tatlısınız siz:)

15 Nisan 2013 Pazartesi

Tüm Parti ve Kutlamalar İçin Kağıt Ponpon Yapımı

Doğumgünü, babyshower, bekarlığa veda partisi ya da kına gecesi ya da ya da başka kutlamalarınız için süsleme olarak kullanabilceğiniz kağıt ponponları birçok düğün ya da organizasyon görmüşsünüzdür. 
Geçen gün yaparken yapımını blogta paylaşmak aklıma geldi o nedenle cumartesi günü fırsat bulduğum 10 dk içinde can havliyle hem yaptım hem fotoğraflamaya çalıştım. Gerçi fotoğraflara bakınca can havliyle olduğunu sizde anlayacaksınız zaten. Neyse önemli olan nasıl yapıldığı :)

Ponponların yapımı için öncelikle renkli pelur kağıda ihtiyacımız var ama biliyorum ki öyle kırtasiyeye gidip bulanabilecek bir kağıt değil. Yani beyazı her yerde var da renklisi biraz zor bulanabiliyor. O nedenle böyle bir durum için ben herkesin kolay ulaşabileceği krapon kağıdıyla yapımını anlatacağım. Herkesin ilkokuldan çok yakından tanıdığı adını hiç doğru söyleyemediği o kağıt işte.


Bu arada küçük bir uyarı bu 2 kağıt dışında denemeyin diğer kağıtlarla sonuç hüsran olacaktır. İnce dokulu kağıtlar lazım ponponlar için.


Bu kağıdı açıp önce 2'ye katlıyoruz


Sonra bu sefer dikine tekrar 2'ye katlıyoruz.


Daha sonra katladığımız yerlerden tüm kat yerlerini kesiyoruz.Böylece 4 birbirinden ayrı uzun dikdörtgen parça elde ediyoruz. Bu parçaların hepsi üst üsteyken yelpaze şeklinde kağıdın sonuna kadar katlıyoruz.


Katladıktan sonra ortasından ip, tel, kurdele yardımıyla bağlıyoruz sıkıca.


Sonra çiçeğin uçları güzel görünsün diye uçlarını hafif yuvarlak olacak şekilde kesiyoruz. Her iki tarafa da uyguluyoruz.


Sonra her bir katı önce dıştaki kağıtları sonra içteki kağıtaları yavaşça çekerek dışa doğru açamaya başlıyoruz. Her bir kat için sabırla yapıyoruz. Ama tabi fazla hızlı çekmiyoruz yırtılmasın.


Açmaya işlemi bittikten sonra işte ponponunuz bu hali alıyor.

Ponponu yaparken ben tek renkten yaptım ama 4 katta da her birine ayrı bir ton kullanarak ebruli bir ponpon yapmak da mümkün.

Bu boy bir kağıdı bu şekilde katlayarak orta boy bir ponpon elde ediliyor ama daha büyük yapmak için daha fazla krapon kağıdından daha büyük yelpazeler katlayabilir ya da pelur kağıdı istediğiniz boyutta kesebilirsiniz.

13 Nisan 2013 Cumartesi

Hepiii Börtdey Bloggg


Bugün blogum büyümüş de 1 yaşında olmuş bile:) Bu da blogumun 100. postuna denk geldi :D 
 İyi ki varsın iyi ki seni açmaya karar vermişim:)))
Bir sürü güzel arkadaşım oldu sayesinde bir sürü güzel insan tanıdım ve benim hayatımda gerçekten köklü değişikliklere sebep oldun. Daha da büyü inşallah blogum benim :)))Bugün blogcuğumun 1 yaşını kutlayacağız. Haftaiçi de blogun 1. yaşı ve bana kazandırıdığı en önemli şey için vanilyalı bir çekiliş düzenlemeyi düşünüyorum;) Bakalım inşallah zaman ayırabilirim...


:) Hepiiiii börtdey bloggggg hepi  börtdey blogggg (:

11 Nisan 2013 Perşembe

Bu Aralar Ben ve Bir de Blogum Büyüdü mü Ne :)

Başlık kadar karışık hayatım şu ara sanırım ama yavaş yavaş bir düzene girmeye başladığını düşünüyorum. Son 1,5 aydır sabah kalkıyorum vanilya akşam yatıyorum vanilya tadında olduğu için bir de diğer bloga sürekli post girdiğimden sanırım buraya yazacak bir fırsat olmadı ama blogum da cumartesi günü 1 yaşında oluyormuş şimdiden erken kutlamalara başlayayım dedim:)

Bununla ilgili önümüzdeki hafta bir sürprizim olabilir belki;)

Kendimi de bu süreçte aştım sanırım. Her işi kendim yapacağım takıntım iş hayatında beni yalnız bırakmadığından bildiğiniz telef ediyorum kendimi. Maillere anında dönüş yapılacak ama başkası cevap veremez olmaz herkesle ben iletişime geçicem, ürünler hazırlanacak durun benden iyi kimse yapamaz, yeni ürün tasarlanacak ben tasarlayacağım. En son yeni ürün fotoğrafları çekilecek onu da ben yapacağım diye el atınca;  Vanilya Dizayn 5 kişilik bir ekip olmasına rağmen ben kendi içimde voltranı oluşturabildim:)

Yani ben de düğün hazırlıklarından beri gördüğünüz üzere hiçççç birşey değişmedi:))))


Sevimli çikolatalarım

Ledli kına mumları ( benim başıma gelen başkalarına gelmesin diye. Önceki postlardan hatırlarsınız kına gecesinde yüzüme mum akıp azıcık yanmıştım da:) )

,

Bu yukarıdaki fotoğraflar benim çektiğim yeni ürün fotoğrafları.Sizin fikriniz nedir, olur mu benden bişey bakın bu fotoğraf mevzusuna yeni giriyorum çok eleştirmeyin moralimi bozamayın nolur :)
Bunlar da hazırladığımız siparişlerden bir kuple diğerlerini de inşallah bilgisayara atmaya üşenmezsem paylaşacağım. Gelin teli de sanırım en popüler ürünümüz oldu. Şimdiye kadar o kadar çok gelin adayına ulaştı ki gelin tellerimiz. Son 2 gün içinde bile 7 tane yollamışız:) Bu ürünlerin sahipleri de inşallah çok mutlu olurlar.

Kaç gündür yazamayınca amma uzun yazmışım neyse artık işimin başına dönüyorum. Blogumun  1 yaş kutlamasıyla görüşürüz;)

LED IŞIKLI KINA MUMU SATIN ALMAK İÇİN: www.vanilyadizayn.com


3 Nisan 2013 Çarşamba

Cake Pops / Tchibo

Birkaç haftaki Tchibo'nun tatlı süprizler temasındaki Cake pops makinesi çok istediğim halde online olarak  ya da yakınınımdaki avm'de bulamayınca hemen İstanbul'da annemlere sipariş vermiştim onlarda ilk buldukları yerde almışlardı :) Ben makineme geçen hafta İstanbul'a gidince kavuştum onu yeni evine getirdim ama hala deneyecek fırsatım olmadı malesef :/

Bu aralar siparişlerin yoğunluğu ve yeni eklenecek ürünlerle uğraşmaktan, cake pops yapmayı geçtim akşama yemek yok ne yapsam  da nasıl yapsam diye düşünüyorum:)

Ama bu görsellerdekilerden (görseller alıntıdır) yapacağım inanıyorum ben, inanırsam olur:) Neyse ilk fırsat bulduğumda yapıp denemelerimi blogta paylaşırım.

Bu da Tchibo'dan aldığım Cake- Pops Maker


Bu arada cake pops tarifiyle ilgili benim bildiğim süper bir tarif var diyen olursa görüşlerinize açığım ;)